Saat 14:00 'e kadar verilen siparişleriniz aynı gün kargoya verilir.
cicek-search-right-icon_02
cicek-search-right-icon_04
cicek-search-right-icon_06

Çiçek Sipariş

Birbirinden şık ve taze tasarım çiçek sipariş ver! Üstelik indirimli fiyatları kaçırmayın! Uygun fiyatlı ve hızlı teslimat imkanıyla hemen tasarım çiçekleri Çiçeek.com’da. Çiçeek.com, birbirinden güzel özel tasarım ve online çiçek siparişlerinizi aynı gün sevdiklerinize ulaştırıyor. Online çiçek gönderme için farklı çiçek aranjmanları, kutuda gül, solmayan gül, buket çeşitlerimiz ile siz de indirimli çiçek ve hediye siparişi verebilirsiniz.

Çiçek göndermek veya leziz bir çikolata hediye etmek! Online siparişi ile aynı gün teslim eşsiz butik çiçek, çikolata ve hediyeleri sevdiklerinize hediye .. İstanbul’un birçok lokasyonuna ister aynı gün, isterseniz de farklı bir günde çiçek göndermenin en kolay yolu İstanbul Çiçekçisi Çiçeek.com! Aynı gün teslim çiçek siparişi. Türkiye’nin geneline ücretsiz teslimat fırsatıyla indirimli çiçek göndermek ve kredi kartıyla güvenli ödeme yapmak için sitemizi ziyaret edin!

Çiçek Çeşitleri

Renkli görüntüsü, manevi anlamı, capcanlı enerjisi ile her güne anlam katan çiçekler birbirinden farklı çeşitlere sahiptir. Ortamın enerjisini olumlu yönde etkileyen çiçekler yüzyıllar boyunca çok önemli bir yere sahip olmuştur. Bu çeşitler arasında gül, lale, karanfil, zambak, krizantem, nergis, sümbül, nilüfer, menekşe, leylak, papatya, şebboy gibi birbirinden farklı seçenekler bulunur. Her çiçeğin kendi içerisinde farklı anlamları vardır. Gülgiller familyasına ait olanı gül, kuzey yarımkürede yetiştirilen bir bitkidir. Bazı türlerinin sürekli yeşil kaldığı güller genellikle kış aylarında yapraklarını döker. Sürüngen veya gövdesi dik formda birbirinden farklı alt türlere ayrılan güller, mitolojide güzellik tanrıçası Afrodit’in çiçeği olarak da bilinir.

Çiçekçilik alanında yüzlerce çeşit çiçek vardır. Bu çiçekler de kendi içlerinde alt dallara ayrılır. Örneğin; şarkılarda, edebiyatta ve şiirlerde oldukça önemli bir yere sahip olan gül, genel olarak aşkın ve sevginin sembolüdür. Zarafeti ile gözlere bir güzellik banyosu yaşatan lale ise zambakgiller familyasına ait bir çiçektir. Anavatanı Pamir ve Hindukuş olan lale, Türk göçü esnasında Anadolu’ya getirilmiş, 16. yüzyılda ise Hollanda’ya gönderilmiştir. Avrupalıları hayranlık içerisinde bırakan lale, mitolojilerde ve doğu kültüründe önemli bir yere sahiptir.

Çiçek çeşitleri arasında bulunan bir başka seçenek isim karanfildir. Mor, beyaz, kırmızı ve pembe gibi birbirinden farklı renklere sahip olan karanfil, güzel kokusuyla da ön plana çıkar. Büyük çiçekli, dağınık ve bodur gibi farklı alt türlere ayrılan karanfil, yarı gölgeli veya çok az güneş alan alanlarda yetiştirilir.

En bilinen çiçek çeşitleri arasında bulunan zambak ise zambak familyasına ait olan bir çiçektir. Genellikle saksıda yetiştirilen zambaklar mevsimlik çiçekler arasındadır. Sektörde kasımpatı olarak da bilinen krizantem kendi içerisinde 30 farklı türe ayrılır. Bu bitki papatyagiller familyasından aittir. İrili ufaklı katmerli türleri bulunan krizantem de yüzyıllardan bu yana tercih edilen ve ölümsüz aşkı simgeleyen çiçekler arasındadır. Sektörde en çok tercih edilen ve en bilinen çiçekler arasında nergis de bulunur. Soğuklara karşı dayanım gösteren nergis, kendi içerisinde 43 farklı çeşide ayrılır. Zeren, fulya, gül nergisi ve Çin nergisi olmak üzere kendi aralarında birçok farklı çeşide ayrılan nergis, mitolojik hikayelere ve efsanelere konu olmuş bir çiçektir.

Pembe, mavi, beyaz bir gibi birbirinden farklı renklere sahip olan sümbül ise, genellikle saksı içerisinde yetiştirilebilir. Nilüfer, bilinen ilk çiçekler arasındadır. Hint lotusu ve kutsal lotus olarak da ifade edilen nilüfer, ruhun saflığını temsil eden çiçekler arasındadır. Pembe, kırmızı, mor ve mavi gibi birbirinden farklı renklere sahip olan nilüfer, su yüzeyindeki efsanevi duruşu sayesinde ruhunuza dokunur.

Çiçek çeşitleri arasında en çok bilinen menekşe, genellikle mor rengi ile bilinir. Yüzyıllar öncesinden süs bitkisi olarak yetiştirilen menekşenin yanı sıra leylaklar da çiçek çeşitleri arasında en çok bilinen seçenekler arasındadır. 100 değişik türe sahip olan leylakların boyu 4 metreye kadar ulaşabilir. Her yerde görmeye alışkın olduğumuz bir diğer çiçekse papatyadır. Demet şeklinde bulunan ve çiçek kısmı küçük olan bu bitkiler, kır çiçekleri arasında bulunur.

Çiçek Fiyatları

Çiçek fiyatları, çiçeğin cinsine ve türüne göre değişkenlik gösterir. Bunun yanı sıra eğer mevsimi dışında yetişen bir çiçek satın almak istiyorsanız bu da fiyatların yükselmesine sebep olabilir. Sezonuna uygun olan çiçekler daha avantajlı fiyatlarla size ulaşır. Web sitemize üye olduğunuz durumda indirimli fiyatlardan anında faydalanabilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.

Çiçek Bakımı Nasıl Yapılır?

Çiçek bakımı, çiçeklerin türüne göre değişkenlik gösterebilir. Çiçek bakımında ortak olan belli başlı noktalar vardır. Bunlardan ilki; çiçeğinize uygun olan saksıları tercih etmenizdir. Köklerin ilerlememesi gereken bitkiler için derin olmayan saksıları tercih edebilirsiniz. Kökleri çok derine inmesi gerekmeyen bitkilerinizde kullanacağınız geniş saksılar, beklentilerinizi tam olarak karşılar. Saksı değişimini yaparken de bitkinin köklerinin zarar görmemesi için özenli bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gereklidir. Sulanma, çiçeğin türüne ve beklentilerine uygun olarak değişkenlik gösterir. Toprak seçimi de çiçek bakımında önemli olan bir başka etkendir. Bazı çiçekler gübreleme isterken bazılarına sadece besin takviyesi vermeniz yeterlidir. Çiçek sulama, çiçeğin türüne, bulunduğunuz ortama ve iklime göre değişkenlik gösterebilir. Çiçeğin bulunduğu ortamı sevmesi için nem, ışık ve sıcaklık değerlerini de doğru bir şekilde senkronize etmeniz gereklidir.

Aynı Gün Teslimat ile Nasıl Çiçek Siparişi Verebilirim?

Aynı gün teslimat ile çiçek siparişi vermek için öncelikli olarak bulunduğunuz bölgeyi tercih etmeniz gereklidir. Bulunduğunuz bölgeyi yani, çiçek göndermek istediğiniz bölgeyi tercih ettikten sonra sizin için özel olarak filtrelenen aynı gün teslimat çiçekleri sıralanır. Karşınıza çıkan çiçeklerden dilediğinizi tercih ederek adres bilgilerini girip siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz siparişin içerisinde mesaj kartı da iletebilirsiniz.

Çiçek Nasıl Ekilir?

Çiçek ekmeden önce çiçeğin cinsine ve boyutuna uygun bir saksı seçmelisiniz. Drenajlı saksılar, çiçeğin fazla sudan çürümesini engeller. Daha sonra saksının tabanını çakıl taşları ile döşeyin. Bu işlem köklerin hava almasına olanak sağlar. Çakıl taşlarının üzerine çiçeğiniz ile uyumlu olan topraktan koyun, ardından çiçeğin kök kısmını dik bir şekilde saksının içine yerleştirin. Kalan toprağı da saksının içine boşaltın. Toprağı köklere zarar gelmeyecek şekilde bastırın ve çiçeğinize can suyunu verin. Aynı işlemi toprağa ekeceğiniz çiçekler için de uygulayabilirsiniz.

Çiçek Nasıl Kurutulur?

Çiçek kurutmanın en basit yolu mikrodalgada kurutmadır. Yan yana dizeceğiniz çiçeklerinizi 1 dakikada mikrodalgada kurutabilirsiniz. Bunun yanı sıra kitap arasında presleme yöntemiyle kurutma işlemini de tercih edebilirsiniz. Çiçeğinizin üç boyutlu olarak kurumasını istiyor ve renklerini de korumak istiyorsanız karanlık ve kuru bir ortamda kurutma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi Çiçek Neyi Temsil Eder?

Melekotu – İlham Kaynağı
Kaktüs – İçtenlik
Papatya – Temiz Kalp
Mavi Orkide – Aşkların En Büyüğü
Mor Orkide – Asalet
Pembe Orkide – Sevimlilik
Beyaz Orkide- Masumiyet, Zarafet
Sarı Lale – Gerginlik
Pembe Lale – Anlayış
Kırmızı Lale – Seni Seviyorum
Pembe Karanfil – İçtenlik
Mavi Gül – Gizem anlamlarına gelir.

Hangi Mevsimlerde Hangi Çiçekler Olur?

İlkbahar aylarında civan perçemi, lale, zambak, inci çiçeği, kaktüsler, nergis, defne, lavanta, papatya ve kadife çiçeği bulunur. Yaz aylarında lale, menekşe, kaktüs ve sukulentler, akşam sefası, begonya, ortanca, ay çiçeği, petunya, sardunya, cam güzeli, hezaren ve gül bulunur. Sonbahar aylarında orkide, ardıç, kılıç çiçeği, lale, zambak, akasya, frezya, bahçe menekşesi, çuha çiçeği, kuduzotu, kasımpatı ve abelya bulunur. Kış aylarında ise sukulentler ve kaktüsler, begonya, aslan pençesi, menekşe, açelya, kedi nanesi, melekotu, cam güzeli, unutma beni çiçeği ve ametist çiçeği bulunur.

Sevgiliye Gönderilecek Çiçekler Hangileridir?

Sevgilinize alabileceğiniz en anlamlı çiçekler: * Gerbera
* Papatya
* Karanfil
* Kır çiçekleri
* Zambak
* Orkide
* Gül
* Çiçek Sepeti

Doğum Gününde Hangi Çiçekler Gönderilir?

Değer verdiğiniz insanlara doğum günü çiçeği gönderecekseniz en iyi seçenekler:
* Saksı çiçekleri
* Bonsai
* Taze çiçek
* Sukulent
* Vazoda çiçek
* Orkide

Tebrik Çiçekleri Hangileridir?

Başarısını kutlamak istediğinizi sevdikleriniz için gönderebileceğiniz tebrik çiçekleri:
* Şebboy
* Papatya
* Leylak
* Menekşe
* Nilüfer
* Sümbül

Geçmiş Olsun Çiçeği Hangisi?

Bir kaza geçiren veya hastalık atlatan sevdikleriniz için geçmiş olsun hediyesi arıyorsanız geçmiş olsun çiçekleri:
* Nergis
* Krizantem
* Zambak
* Karanfil
* Lale

Ev Hediyesi için Hangi Tür Çiçekler Seçilmelidir?

Sevdiklerinizle ev görmesine gidiyorsanız tercih edebileceğiniz çiçek çeşitleri:
* Gül
* Orkide
* Papatya
* Gerbera
* Orkide
* Ay çiçeği

Bakımı En zor Çiçekler Hangileridir?

Özen, sabır ve anlayış isteyen çiçekler arasında arapsaçı, gardenya, proton, sinek kapan bitkisi ve minyatür gül bulunur.

Hangi Çiçekler Uzun Süre Olmaz?

Hasekiküpesi, kasımpatı çiçeği, ekinezya çayı, çan çiçeği, ezan çiçeği, dua çiçeği ve gelincik çiçeği en uzun ömürlü olan çiçekler olarak bilinir. Bu bitkilerin çiçek açması da aynı şekilde sabır gerektirir.

Çiçek Seçerken Neye Göre Çiçek Seçmeliyiz?

Çiçekler arasında seçim de bulunurken mutlaka gönderim amacınızı göz önünde bulundurmanız gereklidir. Gönderim amacının akabinde tercih ediniz çiçeğin göndereceğiniz kişinin bulunduğu ortamda rahatlıkla büyüyüp büyüyemeyeceğine dikkat etmeniz gereklidir. Bunun yanı sıra eğer çiçeğinizin aynı gün istediğiniz noktaya ulaşmasını istiyorsanız aynı gün çiçek gönderim imkanına sahip olan seçenekler arasından tercihte bulunabilirsiniz.

Çiçeklere Kaç Günde Bir Su Vermek Gerekir?

Her çiçeğin yetiştirilme ortamı ve gereksinimleri farklıdır. Bu nedenle hangi çiçeğe kaç günde bir su vereceğinizi çiçeğin türüne baktıktan sonra karar vermelisiniz. Örneğin; lilyumları yaz aylarında haftada bir sulamak gerekirken kaktüsleri ayda bir sulamak yeterlidir. Bu nedenle çiçeğin türü ve çeşidi sulanma periyotlarında belirleyici olan etkendir.

SEPETİM 0
SON GEZDİKLERİM 0
Favorilerime Eklendi Favorilerime Gözat